Бродівська міська рада долучилася до проекту “Відродити писанку”

У майстерні-студії бродівської художниці Надії Свидовецької учні 2-Б і 10-Б кл. Бродівської ЗОШ №3 під керівництвом майстрині розмальовували велику писанку, пише сайт Броди Сьогодні з посиланням на Бродівську РДА.

Для оздоби Великодньої писанки вони вибрали Петриківський розпис. За словами художниці, заготовку для писанки юним художникам передали з Бродівської міської ради, яка є одним з учасників проекту “Відродити писанку”, що буде реалізований у м. Золочів завдяки БФ “Золочів відроджений”.

Також Бродівська міська рада забезпечила писанкарів і спеціальними фарбами для роботи. Як розповіли юні писанкарі, їм ще жодного разу не доводилось розмальовувати таку велику Великодню писанку, тож участь в проекті дуже захопила. Учениці 10-Б кл. Бродівської ЗОШ №3 Вікторія Яремчук та Ірина Яскевич розповіли своїм молодшим колегам-писанкарям про українські традиції, пов”язані зі створенням писанки, традиційні кольори тощо. А учень 2-Б кл. цієї школи Давид Мартинюк зізнався, що розмальовуаати писанки для нього – звична справа, адже завжди перед Великоднем допомагає бабусі оздоблювати ними Великодній кошик. Аня Іськів, Ангеліна Соловецька та Уляна Приймак також зізналися, що робота над символом Великодня їх дуже захопила.
До Воскресіння Господнього буде виставлено 10 великих писанок, де відбудеться фестиваль писанок а також майстер-класи.
Ще учора розмальовану у майстерні Надії Свидовецької писанку доправили до м. Золочів, де 12 квітня відбудеться відкриття виставки у рамках проекту “Відродити писанку”. Всього у центрі міста біля храму Воскресіння Господнього буде виставлено 10 великих Великодніх писанок. Також тут відбудеться фестиваль писанки і майстер-класи з писанкарства.
Проект “Відродити писанку” від ГО “Золочів відроджений” переміг у конкурсі, оголошеному департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. За умовами проекту, до нього мають долучитися ще 10 міст Львівщини. Крім Бродів і Золочева, писанки розмальовували у Львові, Городку, Кам”янці-Бузькій, Буську, Жовкві, Яворові, Глинянах, Перемишлянах. Кошти на реалізацію проекту надав обласний бюджет, благодійний фонд “Золочів відроджений” та Золочівська міська рада.

Джерело: Броди Сьогодні

Читайте также:

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району