Сміття під Буськом: На подяку за допомогу, Львів своїм непотребом засмічує райони?

Поки полігони області, як можуть, вже вдруге допомагають Львову захоронити величезну масу накопиченого сміття, недобросовісні львівські перевізники все частіше засмічують місцеві ліси та околиці сіл. 8 березня поблизу села Соколів Буського району у сосновому лісі було виявлено висипані з двох машин відходи, які, згідно з виявленими чеками та іншими документами, привезені зі Львова. І от учора, 30 березня, після проведення розслідування селяни можуть з полегшенням зітхнути – зусиллями сільської та районної влади сміття вивезли на місцевий полігон. Всі витрати та збитки пораховано і невдовзі їх буде передано міському голові Львова.

Про це з місця події повідомив кореспондент ІА ZIK.

Виявити сміття вдалося завдяки пильності місцевих мешканців, які під ранок 8 березня почули гуркіт важкого транспорту та побачили, що по дорозі проїхала невідома велика вантажівка, а десь через 15 хвилин ще одна. Попереду їх скеровувала легкова машина, а позаду їхав трактор. Зранку по їхніх слідах пішли чоловіки, швидко повернулись і повідомили жінкам, що їм привезли подарунок на 8 березня від мера Львова Андрія Садового.

Про випадок відразу повідомили районну владу та поліцію, які скликали усі потрібні служби та розпочали розслідування походження відходів. Весь час, поки тривали слідчі дії, сміття, як речовий доказ, залишалося поблизу Соколівки.

І от лише після завершення розслідування, вчора злощасне сміття врешті вдалося вивезти.

Заступник голови Буської РДА Олег Ільків, який координував роботи, розповів, що відходи, яких за приблизними розрахунками є понад 40 тонн, захоронять на полігон у Буському районі.

«Сьогодні до вивезення цього сміття залучено п’ять одиниць техніки. Але найбільш боляче те, що машини відірвані від посівних робіт, коли для селян дорога кожна хвилина. Люди у нас свідомі, вони пішли нам назустріч, залишили поля, щоби згребти цей непотріб», – повідомив чиновник РДА.

Також він заявив, що всі витрати, пов’язані з вивезенням та утилізацією сміття, рекультивації цього місця, а також збитки, завдані довкіллю будуть підраховані і такий рахунок буде виставлено міській владі Львова.

Олег Ільків нагадав, що це вже другий випадок, коли львівське сміття було виявлено у Буському районі. Вперше місцева влада стикнулась з ним у лютому, коли машину з відходами вдалося зупинити в полі поблизу Ожидова. Тоді водії та представники перевізника відбрехались тим, що повідомили, нібито заблукали і вирішили відпочити тут.

Також заступник голови РДА розповів, як в районі поставлена робота зі сміттям у цей складний період. Розпорядженням голови району було роздруковано спеціальні інформаційні листівки, які потрапили у кожну родину. У них йшлося про те, як у сучасних умовах слід поводитись з відходами. Також в районі налагоджена робота по збору вторсировини. За графіком у кожне село приїздять спеціальні машини, які купують у людей все, що може йти на переробку. Окрім того усюди налагоджено збір тих відходів, які не піддаються переробці. Їх вивозять на місцеве звалище. Активну роботу з пропаганди правильного поводження з ТПВ проводять у дитячих садках, школах, а також священики на парафіях.

«Зараз ми помічаємо цікавий факт, що колись сміття вивозили в ліс, а тепер там його збирають та здають як вторсировину», – підсумував Олег Ільків.

І наостанок із сумом та нерозумінням в голосі заступник голови РДА констатував, що у найважчі для Львова часи взимку та в середині березня Буськ допомагав обласному центру і скільки було потрібно приймав львівське сміття, а взамін отримує тепер таку непорядну відплату.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району